Duurzame bijdrage aan groot onderhoud Buitenveldertbaan

Afgelopen zomer ging de Buitenveldertbaan op Schiphol volledig op de schop. Een megaproject voor uitvoerder Heijmans: twintig weken lang waren dagelijks gemiddeld vierhonderd professionals op locatie in touw. De ketenparken waarin zij kantoor hielden, draaiden op de 3-in-1 systemen van Volta Energy. Dit leverde forse milieuwinst op.

Dit hebben we gerealiseerd

  • Tijdelijke mobiele energie
  • Kostenbesparing
  • 11 Volta's in totaal
  • CO2 besparing van 89,9%
heijmans-logo

Bij de renovatie was een minimale CO₂-voetafdruk een belangrijk nevendoel. Zowel voor Schiphol als voor Heijmans. “Om de uitstoot terug te dringen hebben we zo veel mogelijk zero emissie-materieel ingezet”, vertelt Ole Bijker, Coördinator Elektrificeren bij Heijmans. “Van vrachtwagens tot shovels en knijperauto’s met grote kranen. Deze materieelstukken konden we op het vaste net opladen op een van de twee laadpleinen. Voor de ketenparken die nodig waren op de landingsbaan, konden we niet overal even makkelijk een bouwaansluiting aanleggen. Om hier toch zo veel mogelijk duurzame energie te gebruiken, kozen we voor hybride mobiele aggregaten van Volta Energy.”

61552882-c4ba-4360-a4a8-a94cb1e30b3e (1)

Ruim 89% CO₂ bespaard

Deze keuze was snel gemaakt: Heijmans had al positieve ervaringen met Volta Energy uit eerdere projecten, onder andere bij werkzaamheden aan de verlichting op de Kaagbaan. Bovendien biedt Volta Energy verschillende vermogensklassen hybride aggregaten die speciaal geschikt zijn voor de bouw. Allemaal met zon en batterijopslag als basis en (HVO-)dieselaggregaat als back-up, die automatisch wordt ingeschakeld als de accu leeg is. Bijker: “Hiermee konden we in dit project veel CO₂-uitstoot besparen: met verschillende ketenparken op de landingsbaan stonden er elke werkdag al gauw zes aggregaten opgesteld. Waaronder de grootste van 120kVA bij de hoofdkeet. En doordat het project precies in de zomermaanden liep, hadden we veel zon. Uiteindelijk was ruim 26% van de stroomvoorziening voor de keten ter plaatse opgewekte zonne-energie.”

Goede samenwerking

Bijker is niet alleen te spreken over de klinkende bijdrage van de hybride aggregaten aan de CO₂-doelstellingen van het project, maar ook over de service van Volta Energy. “De samenwerking verliep soepel. We hadden een vaste onderhoudsmonteur die de aggregaten plaatste, aansloot, tijdig kwam bijtanken en hielp met het verplaatsen van aggregaten. Dat gebeurde regelmatig, want met 3,5 kilometer landingsbaan om te renoveren, verhuizen de ketenparken met de werkzaamheden mee. Met de onderhoudsmonteur konden we direct schakelen als we technische vragen hadden. Ook met de accountmanager hadden we goed contact. Bij vervolgprojecten komt Volta Energy dan ook zeker weer in beeld voor hybride aggregaten. Het is een makkelijke manier om uitstoot te verminderen, met name in de zomer.”

a04df631-a94f-47ea-8248-e8ac6a17f254 (1)

5.399 liter

Totale brandstofbesparing

60.729 kg

Totale vermindering CO2-uitstoot

21.995 kWh

Totale opwek zonne-energie

89,9%

Totale CO2-reductie t.o.v. diesel

Deze Volta's werden gebruikt tijdens dit project

Ook op zoek naar een duurzaam resultaat voor jouw volgende project?

Andere projecten waar Volta's gebruikt worden

van-gelder-logo

Bouw nieuwbouwwijk in Barneveld door Van Gelder

boskalis logo

Volledig werken op zonnestroom bij Boskalis in De Steeg